Senator z Wyoming postrzega Bitcoin jako „wspaniały“ magazyn wartości

Senator Stanów Zjednoczonych Cynthia Lummis ujawniła, w jaki sposób stała się gorącą zwolenniczką Bitcoina.

W najnowszym odcinku The Pomp Podcast, senator z Wyoming, Cynthia Lummis, uznała Bitcoin Millionaire za „wspaniały magazyn wartości“, twierdząc, że powinien on być częścią portfela inwestycyjnego każdej osoby:

Ponieważ jest to skończony zasób, widzę go jako bardzo dobry magazyn wartości.

Tymczasem wspomina, że dolar jest „zaprojektowany“ tak, aby z roku na rok był wart coraz mniej.

Edukowanie amerykańskich ustawodawców

Lummis zamierza również utworzyć Financial Innovation Caucus w Senacie Stanów Zjednoczonych, aby edukować swoich członków i pracowników na temat Bitcoina i innych możliwości w ramach branży kryptowalutowej.

Chce ona również walczyć z fałszywą antykryptowalutową narracją, że Bitcoin i inne kryptowaluty są używane głównie przez przestępców:

To, co wiemy, to według Chainalysis, przestępczość związana z kryptowalutami jest mniejsza niż działalność przestępcza z gotówką, a regulacje dotyczące kryptowalut muszą pozostawić miejsce na innowacje.

Ustawodawca podkreślił, że Chiny znacznie wyprzedzają Stany Zjednoczone pod względem postępu w dziedzinie kryptowalut, obiecując pomoc Rezerwie Federalnej USA w rozwoju własnej waluty cyfrowej.

Jak Lummis stała się zwolenniczką Bitcoina

Opisując swoją drogę do stania się wyznawcą Bitcoina, Lummis twierdziła, że częścią powodu, dla którego zajęła się kryptowalutami, było to, że była skarbnikiem stanowym.

Otrzymała również pomoc od swojego zięcia, który jest „bardzo obeznany“ w temacie Bitcoin. W rzeczywistości przekonał on Lummis do zakupu Bitcoina po raz pierwszy jeszcze w 2013 roku.

Wreszcie, Wyoming jest najbardziej innowacyjnym stanem w kraju, jeśli chodzi o regulacje kryptowalutowe.

Pomimo tego, że Lummis była wczesnym użytkownikiem Bitcoin, nie posiada ich zbyt wiele. Zgodnie z jej ujawnieniem finansowym, jej osobiste udziały nie przekraczają 100 000 USD.